30 maja 2017 19:08

Marsz z okazji 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini

28 maja uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w marszu, świętując tym samym 200-lecie nadania praw miejskich Trzebini.

Z tej okazji społeczność naszej szkoły wystąpiła w strojach upamiętniających przeszłość i teraźniejszość naszego regionu.

Pochód prowadziły historyczne postaci: hrabina Krystyna Potocka i jej syn. Osobom tym zawdzięczamy nazwę miejscową: Krystynów, jak również początki szkoły, której korzenie sięgają do pobliskiego kościoła i funkcjonującej tam ongiś ochronki.

W korowodzie nawiązującym do historii szli również górnicy upamiętniający kopalnię KWK "Siersza". Jej symbolem był okazały szyb górniczy jadący na specjalnej platformie. W tym miejscu serdeczne podziękowania kierujemy do pana Dominika Wacławka, który własnoręcznie i z wielką precyzją wykonał ten charakterystyczny mechanizm.

Teraźniejszość charakteryzował kolor pomarańczowy. To nawiązanie do istniejącego w pobliżu naszej szkoły Zakładu "Górka- Cement".

Barwny korowód urozmaicały flagi i baloniki.

Gorące "dziękuję" kierujemy do rodziców i uczniów, którzy aktywnie i radośnie włączyli się we wspólne świętowanie:)))

AP

AK