21 maja 2017 15:17

Z WIZYTĄ W ZAKŁADOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

17 maja uczniowie klasy I i II udali się z wizytą do Zakładowej Straży Pożarnej przy Rafinerii w Trzebini, by poznać pracę strażaków. Na powitanie gospodarze pokazali dzieciom dyspozytornię, gdzie przyjmowane są zgłoszenia. Następnie włączyli sygnał dźwiękowy wzywający do akcji  i zaprezentowali efektowny zjazd po rurze. Opowiedzieli też  o tajnikach swojej pracy i zasadach bezpieczeństwa. Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów, ale pomoc podczas wypadków samochodowych, ratowanie  zwierząt i mienia wczasie powodzi. Uczniowie nie mogli oderwać oczu od prezentowanego sprzętu strażackiego: wozów strażackich, armatek wodnych, samochodu karetki czy też kombinezonów strażackich używanych podczas akcji ratowniczych. Przez chwilę dzieciaki mogły poczuć się jak strażacy przymierząjąc hełmy, rękawice. Niemałą atrakcją było lanie wody przez węże strażackie. Jednak największym przeżyciem dla uczniów  była przejażdżka wozem strażackim.

J.P.

BRM

Więcej zdjęć na szkolnym fb :-)