Dane do KRS znajdują się w zakładce DOKUMENTY

25 czerwca 2020 12:53 | Aktualności

Z książką na wakacje...

Długie wakacje sprzyjają rodzinnym podróżom i pozwalają najmłodszym odpocząć od szkolnego trybu życia. Jednak naukowcy ostrzegają, że przez dwa miesiące dzieci tracą wiele umiejętności nabytych podczas roku szkolnego. Chodzi nie tylko o zapominanie przerobionego materiału, lecz także o ewidentny spadek "kondycji umysłowej" - mówiąc wprost: młody mózg łatwo się rozleniwia.

Jak zapobiec takim problemom? Jak ułatwić pociechom powrót do szkolnej ławy, a jednocześnie zadbać o ich rozwój przez cały rok? Wcale nie musimy zaganiać ich do podręczników ani katować tabliczką mnożenia. Okazuje się, że regularne czytanie to najlepszy sposób na to, by zdolności intelektualne dziecka pozostały na wysokim poziomie. Przy czym wcale nie trzeba czytać szkolnych lektur - najlepiej sprawdzą się książki, które młodzi czytają z przyjemnością.

Spokojnego wakacyjnego wypoczynku w towarzystwie ulubionej książki!