26 października 2018 14:25 | Aktualności

Poznajemy zakamarki biblioteki

Jak powszechnie wiadomo październik jest miesiącem bibliotek szkolnych.  W tym czasie biblioteka szczególnie tętni życiem, poprzez wiele akcji czytelniczych, konkursów i imprez, które mają w niej miejsce. Tak było i dziś…

Bratek (znany już czytelnikom) przyjaciel biblioteki, powitał w jej progach dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Trzebini. Dzieci przyszły do szkoły, aby wziąć udział w zajęciach bibliotecznych.

Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści Bratka o książce i zasadach jej wypożyczania; umiały odpowiedzieć na wiele pytań pacynki, które dotyczyły biblioteki i bohaterów bajek.

Dzieci wzorowo odgadywały zagadki zadawane przez członkinie Koła Czytelniczego i z powodzeniem układały kolorowe puzzle. Mali goście przejechali się „pociągiem” po zakamarkach bibliotecznych, aby zobaczyć, jak wiele książek mieści nasza biblioteka.

Zajęcia bardzo podobały się przedszkolakom. Szczególnie polubiły one Bratka, który był ciągle przytulany i ściskany przez uczestników warsztatówJ

Dziękuję członkiniom Koła Czytelniczego za pomoc w organizacji dzisiejszego spotkaniaJ

AP