Informacje na temat programu "Dobry start" znajdują się w Menu Głównym

Aktualności

13 lutego 2018 19:40 | Aktualności

Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego w Krakowie.

     Dzisiaj 13 lutego 2018r. uczniowie naszej szkoły pod opieką
p. Iwony Leś- Kubik i p. Anny Zalewskiej odwiedzili Muzeum Przyrodnicze
w Krakowie.
    Tam najpierw zobaczyliśmy kopalne szczątki wymarłych zwierząt żyjących w plejstocenie, a wśród nich jedynego na świecie zachowanego w całości nosorożca włochatego, liczącego ok. 30 tysięcy lat.   Następnie wszyscy przenieśliśmy się w niezwykle ciekawy i barwny świat ryb, gadów i płazów. Zobaczyliśmy m. in. fascynujące boa dusiciele, drapieżne warany, chodzące po szybach kolorowe gekony i przepiękne małpki - tamaryny białoczube.
Największe wrażenie, wywarło jednak na nas spotkanie z gadzimi rekordzistami - anakondą zieloną i pytonem siatkowym.
        Kolejne kroki skierowaliśmy do lasu tropikalnego, w którym to podziwialiśmy bananowce, cytrusy, kawę, kardamon, wanilie, liczne paprocie i rośliny owadożerne.
        Nagle wszyscy znaleźliśmy się w bogatym świecie mięczaków i kamieni. Tam z kolei, zachwyciły nas swym pięknem minerały, pochodzące z różnych stron świata. Zobaczyliśmy wspaniałe egzemplarze pirytu, różne odmiany kwarcu, agaty i wiele innych.
   Na końcu naszej przygody, czekała na nas wystawa „Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów”, która odwiedziła 18 krajów świata. Wystawa zachwyciła nas bogactwem żywych pająków i skorpionów, pochodzących z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki. Okazało się, że jest to niebywała okazja, aby przenieś się w kolorowy, tropikalny świat i przekonać się, że pająki to bardzo pożyteczna dla środowiska grupa zwierząt.
Wrażeniom naszym nie było końca!
 

Przeczytano: 124 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: