31 stycznia 2018 23:40 | Aktualności

Poznajemy to,co dawne, ale bliskie....

We wtorek, 30.01.2018 r. klasa IV, w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Pierwsze kroki z historią", udała się do Muzeum w Chrzanowie. Pierwszym punktem specjalnej lekcji historii były warsztaty, w czasie których uczniowie uczyli się pisać ważne dokumenty gęsim piórem oraz wykonać na nich specjalne pieczęcie. Następnie poznali zgromadzone na wystawie stałej muzeum, zabytki związane z ziemią chrzanowską. Zwiedzili kilka sal, gdzie mogli rozbudzić swoje zainteresowania historią lokalną, usłyszeć opowieści o najstarszym budynku Chrzanowa, zobaczyć przedmioty związane z kulturą i wiarą Żydów, a także wkroczyć do saloniku sprzed 150 lat. Te pierwsze odwiedziny w tak ciekawym miejscu na pewno nie będą ostatnie, a przez to nauka historii stanie się interesujacym przeżyciem.

A.Z.

A.P.