08 stycznia 2018 13:57 | Aktualności

„Z kolędą misyjną w domu..”

6 stycznia świętujemy uroczystość Objawienia Pańskiego, które nazywamy Świętem Trzech Króli czyli pierwszych misjonarzy. Tego dnia w całej Polsce grupy Kolędników misyjnych wyruszają po domach, aby ze śpiewem oraz przedstawieniem kolędowym zbierać fundusze na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. W tym roku  po raz pierwszy akcja Kolędników misyjnych pojawiła się także w krystynowskiej parafii. Ponad 20 uczniów z naszej szkoły włączyło się w przygotowanie, a następnie kolędowanie, aby wspomóc dzieci z Syrii – kraju misyjnego ogarniętego od 12 lat wojną. W sobotę, 6 stycznia 2018 roku, po Mszy św. o godz. 12.00., 5 grup kolędniczych wyruszyło ze śpiewem kolęd i krótkim przedstawieniem po ulicach prawie całej parafii. Przez kilka godzin wędrowali i odwiedzali przyjaźnie otwarte domy, nie poddając się zmęczeniu, ale z uśmiechem głosząc: „my nie musimy daleko jechać, aby w misyjnym dziele pomagać”.

Całkiem nowa akcja kolędnicza została przyjęta z wielkim entuzjazmem, mam zatem nadzieję iż na stałe zagości w naszym kalendarzu. W tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom zaangażowanych uczniów, szczególnie za przygotowane stroje i przebrania naszych misyjnych kolędników.

(AP)