Informacje na temat programu "Dobry start" znajdują się w Menu Głównym

22 grudnia 2017 21:08 | Aktualności

„Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły…”

Ze śpiewem kolęd i radością w sercu wszyscy uczniowie naszej szkoły przeżywali ostatni dzień przed czasem świętowania okresu Bożego Narodzenia. Piątek 22 grudnia 2017 był dniem wyjątkowym niż zwykle w szkole: najpierw w każdej klasie uczniowie dzielili się opłatkiem, uroczyście usiedli do stołów wigilijnych oraz wspólnie kolędowali. Następnie zgromadzili się na małej sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klasy II, IV i V zaprezentowali przedstawienie jasełkowe o przewrotnym tytule „Niebiański figiel”. Razem z dziećmi i aniołami, w towarzystwie pasterzy spotkali się ze Świętą Rodziną, która tak jak ponad 2000 lat temu również dzisiaj szukała dla siebie miejsca.  Na koniec Archanioł Gabriel złożył wszystkim świąteczne życzenia, aby „miłość i radość była w naszych sercach, a czas świąteczny przyniósł nam pokój i nadzieję”.