28 listopada 2017 19:17 | Aktualności

Prelekcja pt: „Tak zmieniała się Trzebina” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini.

27 listopada uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Iwony Leś- Kubik odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Trzebini. Tam odbyła się prelekcja z p. dr Jolantą Piskorz pt: „Tak zmieniała się Trzebinia”.
Na spotkaniu uczniowie mieli niebywałą okazję wysłuchać ciekawych opowieści o barwnej przeszłości naszej małej Ojczyzny. Dowiedzieli się, jak zmieniała się jej architektura, kto zamieszkiwał na terenie miasta, kim byli dawni właściciele Trzebini. Spotkanie było doskonałą okazją, by skonfrontować współczesne spojrzenie na miasto z jego dawnymi dziejami. Uczniowie pochylili się nad historią regionu, którego są integralną częścią.
 Na zakończenie spotkania, uczniowie zobaczyli również wystawę z okazji
200- lecia nadania Trzebini praw miejskich.
 Bardzo dziękujemy p. dr Jolancie Piskorz za ciekawe przedstawienie historii naszego miasta.