25 listopada 2017 19:02 | Aktualności

Teatrzyk " TRZY ŚWINKI"

24 listopada  najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt. " Trzy świnki". Dzieci poznały historię świnek, które nieświadome niebezpieczeństw wyruszają w drogę, by szukać swego miejsca w świecie. Od taty otrzymują cenne przestrogi i pieniądze na budowę swoich domów. Dwie z nich wydają pieniądze na przyjemności i w efekcie stać je na budowę domków ze słomy i z drewna. Tylko jedna z trójki rodzeństwa jest rozsądna i za otrzymane pieniądze buduje dom z cegieł. Wkrótce pojawia się w lesie zły wilk, który podstępem chce je zjeść. Na szczęście jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy.

Przedstawienie nauczyło nas co w życiu jest ważne. Należy słuchać rodziców, a wszystkie decyzje należy podejmować z rozwagą, bo każdy wybór niesie za sobą konsekwencje.

J. P.

D. O.