Informacje na temat programu "Dobry start" znajdują się w Menu Głównym

Aktualności

21 listopada 2017 16:51 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ TOALET

Dzień jak co dzień... wchodzisz do toalety, korzystasz z czystej ubikacji, myjesz ręce w błyszczącej umywalce, przeglądasz się w lśniącym lustrze. Wszystko pięknie...

Nie wszyscy ludzie korzystają z takich luksusów! 

Właśnie dlatego, 19 listopada, obchodzony jest Światowy Dzień Toalet.

"Światowy Dzień Toalet" – brzmi nawet zabawnie, ale święto nie zostało ustanowione dla żartu.

Po co  świętować? No właśnie dlatego, że nie dla wszystkich czyste toalety to norma. Brak dostępu nawet do zwykłej ubikacji jest jednym z głównych problemów, z jakimi borykają się ludzie w krajach rozwijających się. Z powodu nieodpowiednich warunków sanitarnych umiera co roku wiele osób. Brak odpowiednich toalet to  doskonałe warunki do rozprzestrzeniania się chorób.

Dlatego dzisiaj w naszej szkole pojawili się przedstawiciele firmy TOI-TOI POLSKA Z BĘDZINA z przenośnymi toaletami, które stanęły przed wejściem do szkoły.

Celem wizyty naszych gości było przeprowadzenie pogadanki i warsztatów na temat higieny i sposobu korzystania z toalet- nie tylko przenośnych. Uczniowie mogli poznać wnętrze i budowę ubikacji oraz sposoby jej oczyszczania.

Oprócz zabawy, konkursów i innych atrakcji dziciejszego dnia,warto zapamiętać gorzką prawdę: podczas gdy jedna osoba w Polsce zużywa średnio ponad 120 litrów wody w łazience, w tym samym czasie na świecie 2 400 milionów ludzi cierpi z powodu braku dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych. Pomyślmy o tym korzystając na co dzień z czystych i pachnących toalet...

 Warsztaty odbyły się w ramach realizacji założeń akcji WZOROWA ŁAZIENKA, w której uczestniczy nasza szkoła.

AP

Przeczytano: 154 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: