12 listopada 2017 15:49 | Aktualności

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada Polacy świętowali 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

Z tej okazji na trzebińskim rynku odbyła się uroczystość, w której wzięli udział reprezentanci naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym.

Najpierw wysłuchaliśmy koncertu orkiestry dętej. Potem na maszt wciągnięto flagę narodową, a władze miasta i powiatu złożyły kwiaty pod pomnikiem trzebińskich bohaterów wojen, bitew i walk.

W kolejnej części uroczystości zebrani wysłuchali apelu poległych i byli świadkami ślubowania klasy mundurowej.

W uroczystym pochodzie przeszliśmy do kościoła Piotra i Pawła, by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej za ojczyznę.

Serdecznie dziękujemy uczniom: Sylwii Stasiuk, Wiktorii Czarnik, Fabianowi Sykuła, Filipowi Surowiakowi za wytrwałość i godne reprezentowanie naszej szkoły.

AP