Informacje na temat programu "Dobry start" znajdują się w Menu Głównym

05 listopada 2017 14:59 | Aktualności

ODŻYWIAMY SIĘ ZDROWO

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej brali udział w projekcie edukacyjnym "Odżywiamy sie zdrowo", którego celem było kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania. Przez trzy kolejne dni najmłodsi uczniowie naszej szkoły zapoznawali się z zasadami zdrowego stylu życia. Zdobywali wiedzę na temat witamin i ich wpływu na funkcjonowanie organizmu człowieka. Dzieci dowiedziały się, że witaminy występują nie tylko w owocach i warzywach, ale też w produktach zbożowych, nabiale, rybach i miesię. Aby być zdrowym należy zjadać wszystkie wymienione produkty. W ramach zajęć uczniowie redagowali przepisy na sałatki warzywne i owocowe, układali hasła o zdrowym odżywianiu, rysowali plakaty.

O urozmaiconej dziecie bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom pani dietetyk Aleksandra Stańczyk, która w ramach realizowanego projektu została zaproszona do szkoły. Przy jej pomocy uczniowie zbudowali "piramidę zdrowia" i dowiedzieli się, które produkty należy spożywać, a z których zrezygnować bo nie służą one zdrowiu.

Uwieńczeniem realizowanego projektu był program artystyczny "Zatańczyły witaminy" w wykonaniu uczniów klasy II. Wszyscy śpiewali piosenkę o zielonym ogórku i witaminkach.  Dzieciom z klas I-III towarzyszyły w tym dniu Świeżaki.

Dzięki pomocy rodziców przygotowany został "smakowity stół", na którym pojawiły się owoce egzotyczne i krajowe. Impreza została zakończona wspólną ich degustacją.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie zadbają o swoje zdrowie. Ograniczą słodycze, a w ich diecie pojawią się wartościowe produkty.

J.P.

D.O.