30 października 2017 19:56 | Aktualności

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Uczniowie klasy drugiej uczą się zasad poprawnej pisowni. Dziś na lekcji poznali pisownię wyrazów z  " Ó" i " RZ" wymiennym. Aby zapamiętać reguły ortograficzne, drugoklasiści zagrali  w ortograficznego "Piotrusia". Klasa została podzielona na dwie drużyny. Każda otrzymała talię ortograficznych kart - chłopcy karty z "Ó", dziewczynki karty z " RZ", potem zamiana. Zadaniem graczy było dobrać karty w pary i pozbyć się jak najszybciej swojego wachlarza. W talii znajdowała się karta " Piotruś" czyli karta bez pary. Ten, kto został z nią na koniec gry, przegrywał rozgrywkę.

Gra dostarczyła dzieciom dużą dawkę radości. Uczniowię bawiąc się zapamiętywali wyrazy z " Ó" i "RZ" wymiennym. Efekty takiej nauki zostaną sprawdzone na dyktandzie. Mamy nadzieję, że zostanie ono napisane BEZBŁĘDNIE !!!

J.P