Informacje na temat programu "Dobry start" znajdują się w Menu Głównym

18 października 2017 15:21 | Aktualności

JESIENNE KOLORY I SMAKI !

Uczniowie klasy drugiej wybrali się na poszukiwanie jesiennych barw i smaków. Kolorów jesieni szukali nie tylko na drzewach, które o tej porze roku wyglądają cudownie, ale też na klombach wokół szkoły. Podziwiali żółte i pomarańczowe aksamitki oraz fioletowe wrzosy. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu ale i wędrówkom. Drugoklasiści spacerkiem udali się do pobliskiego lasu, który mienił sie wszystkimi kolorami. W runie leśnym zobaczyli grzyby, owoce jeżyny i jarzębiny. W słońcu dostrzegli snujące się nitki babiego lata. Dużo jesieni znaleźli też w klasowym kąciku przyrodniczym. Kolorowe owoce i warzywa kusiły wyglądem i zapachem. Nie czekając na zachętę ze smakem je spałaszowali. Była to bardzo ciekawa lekcja. Na zakończenie zajęć uczniowie stwierdzili, że jesień to najbardziej kolorowa i smaczna pora roku.

J.P