16 października 2017 19:05 | Aktualności

Bijemy rekord!

Dnia 16 października cała Polska uczestniczy w biciu rekordu w RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO - ODDECHOWEJ. W naszej szkole już po raz czwarty uczestnicząc w tej akcji chcemy uczyć się i jednocześnie być przygotowani ratować ludzkie życie. Dzisiejszą akcję uświetnili rodzice oraz dziadkowie naszych uczniów, ale także zespół ratowników medycznych; pani Joanna Góra i pan Bartosz Portuś. Ratownicy medyczni przypomnieli nam zasady udzielania I pomocy przedmedycznej: ilość wdechów i uciśnień oraz pozycję boczną ustaloną. Po tych przypomnieniach wszyscy uczniowie przystąpili do 30 minutowej akcji bicia rekordu Polski.

D.O.