10 października 2017 11:44 | Aktualności

Z technologią za pan brat

Słownictwo w języku obcym to klucz do porozumienia, dlatego tak ważna jest odpowiednia metoda lub jeszcze lepiej – metody. Im więcej ich znamy tym lepiej dla nas, bo wtedy nasza nauka jest różnorodna. Oczywiście każdy osoba jest inna i w inny sposób przyswaja wiedzę. Myślę jednak, że fiszki, czyli małe karteczki zapisane z obu stron znane są wszystkim i większości uczących się przypadają do gustu. Okazało się, że teraz dostępne są także fiszki online. W dodatku można korzystać z już gotowych zestawów, a także samemu tworzyć nowe. Już teraz zachęcamy uczniów klasy 7 i 6 do skorzystania z aplikacji Quizlet. Znajdziecie tam testy i gry, które pozwolą wam na utrwalenie przerabianego materiału.

Już teraz możecie kliknąć i rozpocząć przygodę z aplikacją Quizlet:

https://quizlet.com/join/gPTxQ5c7W (klasa 6)

https://quizlet.com/join/A3sZFjbSV (klasa 7)

Kolejna świetna i darmowa aplikacja to www.learningapps.org. Dzięki tej aplikacji możecie uczyć się za pomocą małych interaktywnych modułów. Znajdziecie tam gierki edukacyjne w sześciu kategoriach:

• Selekcja: quizy wielokrotnego wyboru, milionerzy, znaczenie w tekście, wykreślanka słowna;
  • Przyporządkowywanie: puzzle, tabele, mapy, obrazki, memory w różnych wersjach;
  • Porządkowanie: oś czasu i ustalanie kolejności;
  • Pisanie: wisielec, krzyżówka, tekst z lukami, uzupełnienie tabeli, quiz;
  • Narzędzia: głosowanie, matrix, czat, wspólne pisanie; kalendarz;mapa myśli, notatnik, tablica korkowa online;
  • Gry i zadania dla większej liczby graczy

Dodatkowo uczniowie mogą doskonalić swoją umiejętność słuchania ze zrozumieniem, korzystając z darmowej strony www.esl-lab.com. Znajdziecie tam nagrania o różnym stopniu trudności wraz z zestawem pytań i dodatkowych ćwiczeń. Tematyka tekstów jest bardzo zróżnicowana, więc każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie.

Pamiętajcie, że nauka języków wcale nie musi być nudna!