Dane do KRS znajdują się w zakładce DOKUMENTY

LOGOPEDIA

W tej zakładce znajdą Państwo ciekawe linki do gier i ćwiczeń logopedycznych w domu.

Aby móc wymawiać głoski prawidłowo musimy odpowiednio gimnastykować buzię i język. Ćwiczenia usprawniające narząd mowy oraz ćwiczenia oddechowe znajdą Państwo w linku poniżej. Jest to filmik z różnymi ćwiczeniami, które można wykonywać razem z dzieckiem. Proponuję wybrać sobie kilka ćwiczeń i powtarzać kilka razy w tygodniu.

W celu ćwiczenia prawidłowej wymowy głosek proponuję dzieciom gry logopedyczne które znajdą Państwo na stronie www.mimowa.pl

Aby w pełni korzystać z gier trzeba mieć zainstalowaną na komputerze wtyczkę Adobe flash player. Proszę pobrać i zainstalować za darmo https://get.adobe.com/pl/flashplayer jeśli ktoś z Państwa nie ma.

Kolejnym ciekawym serwisem z darmowymi grami jest yummy.pl. W tym serwisie znajdziecie zadania wspierające terapię logopedyczną. Program jest podzielony na 3 części oferujące zadania dla przedszkolaków, uczniów i młodzieży. Z założenia służy nauce języków obcych: angielskiego, francuskiego i niemieckiego ale wersja polska stanowi świetne uzupełnienie terapii logopedycznej. W doborze ćwiczeń proponuję posługiwać się mapą strony – ułatwia to dobór ćwiczeń i nie rozprasza dziecka nadmiarem możliwości:) Moje ulubione to: ćwiczenia słowne, logiczne oraz poznawcze a także tematyczne: na Boże Narodzenie lub Wielkanoc.

W zakładce "terapia zaburzeń mowy" (na górze) znajdą Państwo wierszyki do utrwalania prawidłowej wymowy w domu.

Najczęściej występujące wady wymowy:

SYGMATYZM – SEPLENIENIE – polega na nieprawidłowej wymowie głosek trzech szeregów

1.Syczącego: s,z,c,dz

2. Szumiącego: sz, ż, cz, dż

3. Ciszącego ś, ź, ć, dź

RERANIE – ROTACYZM – polega na nieprawidłowej wymowie głoski r bądź całkowitym jej opuszczaniu.

KAPPACYZM - polega na nieprawidłowej wymowie głoski k, ki

GAMMACYZM - polega na nieprawidłowej wymowie głoski g, gi, h, hi

Rodzicu zwróć uwagę na:

Kliknij i dowiedz się jeszcze więcej:

jak_wspierac_rozwoj_mowy_dziecka_od_najmlodszych_lat.pdf