Dane do KRS znajdują się w zakładce DOKUMENTY

ERASMUS+

 

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła brała udział w projekcie międzynarodowym finansowanym przez Unię Europejską i realizowanym w ramach programu Erasmus+ „Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk”. 

W ramach projektu zatytułowanego "Śladami dziedzictwa przyrodniczo - kulturowego regionu" uczniowie mieli okazję przedstawienia swojego własnego regionu w aspekcie wartości i różnorodności środowiska przyrodniczo-geograficznego jak również kulturowego i społecznego. Podczas realizacji projektu czerpali i dzielili się wiedzą dotyczącą przyrody i geografii terenów na których mieszkają a dodatkowo poznawali inne europejskie regiony. 

Projekt zakładał pracę nad kilkoma zadaniami głównymi realizowanymi wspólnie ze szkołą partnerską z Chorwacji oraz szeregiem działań dodatkowych podejmowanych lokalnie w ciągu całego roku szkolnego. Zadania były realizowane poprzez różnego rodzaju prezentacje, reportaże, filmiki, konkursy, wystawy oraz wycieczki. Projekt realizowany był w języku angielskim z użyciem technologii informacyjno-komunikacyjnej za pośrednictwem platformy do projektów międzynarodowych e-Twinning. 

W projekcie braliśmy udział wspólnie ze szkołą podstawową im Vladimira Nazora w Crikvenice w Chorwacji. Obie szkoły łączy położenie w bardzo atrakcyjnych pod względem przyrodniczo-geograficznym regionach. Poprzez realizację projektu uczniowie obu szkół odkryli wiele podobieństw i różnic w środowisku swoich krajów. 

Uczestnictwo w projekcie pozwoliło uczniom poszerzyć kompetencje językowe i przełamać bariery. Rozbudziło zainteresowanie przedmiotami przyrodniczymi. Przyczyniło się do zwiększenia świadomości wartości europejskich, tolerancji różnic kulturowych i religijnych. 

W ramach projektu Erasmus+ nasza szkoła gościła u siebie uczniów i nauczycieli z Chorwackiej szkoły. Przez cały tydzień goście uczestniczyli w różnych wycieczkach i przedsięwzięciach finansowanych z funduszy europejskich. Między innymi mieli okazję zwiedzić Zakopane i Białkę Tatrzańską. Na ranczu Artemidy w Nowej Górze uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z wykorzystaniem regionalnych ziół i roślin. Odwiedzili skansen w Wygiełzowie.  Zwiedzili także Kopalnię Soli w Wieliczce oraz przepiękny Kraków. Uczniowie i nauczyciele z Chorwackiej szkoły gościli także w Urzędzie Miasta Trzebini gdzie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie oraz upominki:)